LanArt - wirtualne wycieczki, panoramy 360°, fotografia reklamowa, tworzenie stron internetowych, realizacje inernetowe

Panoramy sferyczne z widokiem 360 stopni: statyczne zdjęcie na ekranie monitora przechodzi powoli do przeszłości. Teraz możesz zobaczyć więcej, obrócić się w lewo, w prawo, spojrzeć do góry jak i w dół. Poczujesz się w środku miejsca, którego do tej pory mogłeś zobaczyć tylko niewielki kadr. 360 stopni w poziomie oraz 180 stopni w pionie! Czy można chcieć od obrazu czegoś więcej? Sterowanie obrotem panoramy odbywa się za pomocą myszki: trzymając lewy klawisz należy przesuwać kursor w żądanym kierunku. Można zbliżyć, oddalić, obracać się wokół... Można także zastosować dodatkowe klawisze sterujące ruchem panoramy.

Wykonanie panoramy sferycznej składa się z kilku etapów: zrobienie serii zdjęć (w zależności od użytej techniki od kilku do kilkudziesięciu ujęć), obróbki kolorystycznej, złączenia serii ujęć w jedno panoramiczne, zaprogramowania i zainstalowania na stronie internetowej lub płycie CD/DVD.
Wykonanie 1 serii ujęć do panoramy może zajmować od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zalezności od warunków i rodzaju panoramy (zmienne warunki atmosferyczne, niestabilne podłoże, trudności z umiejscowieniem sprzętu fotograficznego).

Wirtualne wycieczki, wirtualne spacery to formy prezentacji składające się z szeregu panoram 360 stopni połączonych ze sobą w sposób umożliwiający interaktywne przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami, co sprawia wrażenie poruszania się w wirtualnej przestrzeni. Wirtualne wycieczki wykonane przez nas mogą zostać zaopatrzone w mapkę (np. plan budynku lub miasta) z oznaczonymi miejscami wykonania panoram a także interaktywne punkty pozwalające na przemieszczanie się pomiędzy pomieszczeniami bądź wyświetlające opis danego miejsca lub przedmiotu. Ponadto system nawigacji informuje użytkownika jaka część obiektu jest aktualnie oglądana, a system przybliżania, oddalania czy przesuwania obrazu umożliwia dokładne przyjrzenie się interesującej nas części obiektu.

Wykonujemy wirtualne wycieczki zarówno istniejących obiektów (fotografia), jak i tych, które są dopiero w fazie projektowej (wizualizacje 3D). Wirtualne spacery mogą wykorzystywać nawet kilkadziesiąt panoram w jednej prezentacji. Jest to najbardziej zaawansowana forma prezentacji, pozwalająca na wirtualne zwiedzenie całego mieszkania, budynku, a nawet miasta.

Zdjęcia panoramiczne są oparte na tradycyjnej fotografii. To statyczne fotografie o bardzo szerokim kącie widzenia (jednak bez charakterystycznych dla szerokokątnych obiektywów zniekształceń przy brzegach kadru), przygotowane do wykorzystania jako płaskie obrazy w druku lub internecie i prezentacjach multimedialnych. Oferujemy Państwu wykonanie zdjęć panoramicznych o kącie widzenia do 360 stopni w poziomie lub do 180 stopni w pionie.

Zdjęcia panoramiczne dostarczamy do Państwa w formie wysokiej rozdzielczości plików TIFF bez kompresji, przeznaczonych do wykonywania wielkoformatowych wydruków, a także jako niższej rozdzielczości pliki JPEG, przeznaczone do umieszczenia w internecie czy prezentacji multimedialnej, czy też przesyłania poprzez e-mail.

Fotografując dany obiekt wykonuję kadry zarówno ciemniejszych miejsc jak i pod słońce. Stwarza to dość duże problemy w ustawieniu prawidłowej ekspozycji. Dodatkowo utrudnieniem są poruszające się obiekty w kadrze. Dlatego ważne jest duże doświadczenie w wykonywaniu zdjęć składowych do panoram i wycieczek wirtualnych. Wykonaną panoramę udostępniamy na płycie CD/DVD lub innym nośniku Klienta. Pomagamy w umieszczeniu projektu na stronie internetowej. Przygotowaną panoramę można zamówić również w formie obrazu przygotowanego do wydruku.

Na ostateczną cenę wpływ mają takie czynniki jak:

- dojazd do klienta, ewentualne zakwaterowanie
- miejsce wykonania (wewnątrz, zewnątrz pomieszczenia)
- stopień trudności
- trudne warunki oświetleniowe
- ilość zamówionych fotografii panoramicznych

Napisz do nas aby uzyskać cennik panoram sferycznych i wirtualnych wycieczek.

LANART © 2005-2018
www.foto-kwidzyn.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone


Projekt i wykonanie: LanArt - wirtualne wycieczki, panoramy 360°, fotografia reklamowa, tworzenie stron internetowych, realizacje inernetowe


LanArt - wirtualne wycieczki, panoramy 360°, fotografia reklamowa, tworzenie stron internetowych, realizacje inernetowe